Szanowni Państwo,

Obserwując zmniejszanie restrykcji państwowych i obecną sytuację epidemiologiczną w Polsce, potwierdzamy gotowość do realizacji naszej oferty obozów letnich 2020.

Czekamy tylko na dalsze wytyczne rządu dotyczące hoteli, żywienia i zasad organizacji zajęć na świeżym powietrzu-boisku, korcie tenisowym i akwenach wodnych oraz innych obiektach sportowych, które pozwolą nam na dopracowanie szczegółów naszych obozów. Zwłaszcza mamy tu na myśli bezpieczeństwo uczestników i ich rodzin oraz naszej kadry instruktorsko-trenerskiej.

Niezależnie od powyższego, gdyby jednak sytuacja nie uległa poprawie i nie będzie możliwości organizowania wyjazdów w wakacje, planujemy „obozy stacjonarne” - wakacje na sportowo na terenie Krakowa i okolic w podobnych terminach i o podobnym programie, jak w naszej ofercie, jednak z noclegiem w domu. O szczegółach będziemy Państwa informować we właściwym czasie.

Dziękujemy za zaufanie i cierpliwość w tym trudnym dla nas wszystkich czasie.

Życzymy dużo zdrowia i do zobaczenia wkrótce!

Zespół Luka Sport

jak szybciej pływać

Niezależnie od tego, czy pływamy rekreacyjnie, czy też przygotowujemy się do zawodów, większość z nas chce poruszać się w wodzie jak najszybciej. Wbrew pozorom wymierne efekty możemy osiągnąć nie poprzez bardziej energiczne ruchy kończyn, ale stosując zupełnie inne metody. Jakie?

Przede wszystkim zacznijmy od odpowiedniego stroju – prawidłowo dopasowany i ściśle przylegający do ciała nie będzie krępował ruchów, ani nas spowalniał. Chociaż mogłoby się wydawać, że bardziej energiczne poruszanie się w wodzie nieco nas przyspieszy, znacznie bardziej efektywne będą wolniejsze i stanowcze zamachy rękami – w ten sposób nie zmęczymy się tak szybko.

Aby pływać szybko, należy znaleźć środek wyporności w ciele – głębiej zanurzona klatka piersiowa i wyżej uniesione biodra to pozycja zwiększająca szybkość pływaka. Pomocne jest też wykonywanie wdechów poprzez przekręcenie głowy w wodzie, a nie całkowite jej wynurzenie; oraz wzmocnienie mięśni nóg, np. podczas pływania ze specjalną deską.